Get Adobe Flash player
Home

Ostatnio dodane

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKLONEGO 2014/2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKLONEGO 2014/2015

                1 września o godz. 10:00 odbyło się w naszym gimnazjum w hali sportowej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystości obecni byli Pan i Pani Dyrektor, zastępca burmistrza Pan Jerzy Kowalski, Ksiądz Gwardian oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dyrektor Wojciech Budzyński przywitał wszystkich obecnych, a w szczególności uczniów klas pierwszych i życzył wszystkim owocnej pracy w nowym roku szkolnym, podkreślając jak ważną wartością w życiu człowieka jest nauka. Głos zabrał również Pan Wiceburmistrz i Ksiądz Gwardian. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

            Wszystkim uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym życzymy wszelkiej pomyślności, życzliwej atmosfery i pozytywnej energii do pracy.

M.W.

GALERIA

Poprawiony (poniedziałek, 01 września 2014 21:37)

 

Dojazdy 2014/2015




 

 

 

 

Poprawiony (wtorek, 02 września 2014 11:09)

 

Listy uczniów klas pierwszych i drugich w roku szklonym 2014/2015

 

Listy uczniów klas pierwszych i drugich

 

Gimnazjum im. Kościeleckich w Skępem

 

w roku szkolnym 2014/2015,

 

wg stanu na dzień 18.08.2014 r.

 

Listy mogą ulec zmianie z przyczyn czynników obiektywnych.



Klasa IA, 2014/2015,

wychowawca: p. M. Korczakowska,

język: angielski, niemiecki

13 dz., 8 chł.

 

Lp

Nazwisko

Imię

1

Chojnicki

Bartosz

2

Dziurlikowska

Iwona

3

Gilewska

Natalia Małgorzata

4

Grudzińska

Katarzyna Janina

5

Grzębski

Radosław Dawid

6

Janiszewski

Kamil

7

Jankowska

Natalia

8

Jasińska

Dominika

9

Jaworska

Dagmara

10

Kalksztejn

Iwona

11

Koszytkowski

Artur Krzysztof

12

Lisiecki

Patryk

13

Małecka

Weronika

14

Miśkiewicz

Patrycja

15

Orłowska

Wiktoria Ewa

16

Ozimkowska

Kamila Oliwia

17

Pietruszewska

Dżesika Klaudia

18

Sajdak

Katarzyna

19

Szymczak

Mateusz Mariusz

20

Uzarski

Emil Sergiusz

21

Zawadzki

Jakub

 

 

 

 

Klasa IB, 2014/2015,

wychowawca: p. M. Paul,

język: angielski, niemiecki,

11dz., 10 chł.

 

Lp.

Nazwisko

Imię

1

Boniecka

Klaudia Maria

2

Ciemiecki

Łukasz

3

Dykowska

Magdalena

4

Dziarkowska

Patrycja

5

Galus

Julia Dominika

6

Kwiatkowski

Karol

7

Moderski

Jakub

8

Orłowski

Przemysław

9

Pruśkiewicz

Zuzanna

10

Sądzyńska

Martyna

11

Składanowska

Julia

12

Skoczylas

Jakub Kacper

13

Słowik

Zuzanna

14

Szwajkowska

Weronika

15

Tułodziecki

Bartłomiej

16

Uzarska

Natalia Weronika

17

Walczewski

Radosław

18

Wiśniewska

Dominika

19

Wiśniewski

Krzysztof

20

Zasowski

Bartosz

21

Zawadzki

Marcin

 

 

 

 

Klasa IC , 2014/2015,

wychowawca: p. D. Bombalicka,

język: angielski, rosyjski,

5 dz., 11 chł.

 

lp

Nazwisko

Imię

1

Berżał

Klaudia

2

Bielicka

Julia

3

Bujanowski

Kamil Andrzej

4

Dobrzeniecki

Dariusz

5

Gabrychowicz

Wiktor

6

Kalinowski

Adam Wiesław

7

Korbal

Kacper

8

Kowalska

Weronika Wiktoria

9

Montowski

Mateusz

10

Orłowski

Łukasz

11

Raczkiewicz

Patryk

12

Topolewska

Julia

13

Trymerski

Wiktor

14

Walter

Dariusz

15

Wąsicka

Magdalena

16

Zażdżyk

Filip

 

 

 

 

 

 

 

Klasa ID, 2014/2015,

wychowawca: p. J. Dąbkowska,

język: angielski, niemiecki,

9 dz., 13 chł.

 

lp

Nazwisko

Imię

1

Chylińska

Sylwia Halina

2

Czyżewski

Patryk

3

Drygulska

Julia

4

Drygulski

Michał

5

Dziarkowski

Dawid

6

Elwertowski

Kacper

7

Gadomska

Paulina

8

Jakubowski

Piotr Paweł

9

Jaworska

Gabriela

10

Kaźmierowska

Jagoda Anna

11

Kępczyński

Damian

12

Kleczkowski

Mikołaj

13

Kopaczewski

Dawid

14

Lemańska

Justyna

15

Markowska

Kamila

16

Miler

Sebastian

17

Miłkowska

Natalia Weronika

18

Nowicki

Mateusz

19

Orłowski

Kamil Krzysztof

20

Skorupska

Natalia

21

Szablewski

Dawid

22

Tucholski

Patryk

 

 

Klasa IIA , 2014/2015,

wychowawca: p. J. Różańska,

język: angielski, niemiecki,

10 dz., 12 chł.

 

 

Lp.

Nazwisko

Imię

1

Bętlewski

Dawid

2

Bujałkowski

Emil

3

Cichocki

Damian

4

Elwertowska

Magdalena

5

Gilewski

Michał

6

Gorzkowski

Bartosz

7

Grabowska

Martyna

8

Kacprowicz

Jakub

9

Kalinowska

Karolina

10

Kamińska

Paulina

11

Kolawa

Karol

12

Kowalski

Mateusz

13

Kubacka

Oliwia

14

Milewska

Daria

15

Miżyński

Marcjan

16

Rydzyńska

Agata

17

Sajdak

Paulina

18

Skibińska

Katarzyna

19

Tybuszewski

Bartłomiej

20

Waloch

Katarzyna

21

Watkowski

Filip

22

Wyrzykowski

Jakub

 

Klasa IIB, 2014/2015,

wychowawca: p. T. Urbaniak,

język: angielski, niemiecki,

14 dz., 9 chł.

 

Lp.

Nazwisko

Imię

1

Bombalicka

Ewa

2

Braor

Radosław

3

Bruzdewicz

Julia

4

Dzięciołowski

Łukasz

5

Gorzycka

Alicja

6

Grębocki

Kacper

7

Grochocki

Daniel

8

Jabłońska

Paulina

9

Jagas

Weronika

10

Kawczyńska

Aleksandra

11

Kisielewska

Daria

12

Konczalska

Sylwia

13

Kwiatkowska

Emilia

14

Mosińska

Wiktoria

15

Orłowski

Hubert

16

Paradowski

Robert

17

Potępski

Arkadiusz

18

Rudnicki

Filip

 

19

Sobiecka

Klaudia

20

Stefańska

Anna

21

Tułodziecka

Patrycja

22

Wiśniewski

Adrian

23

Witkowska

Paulina

 

 

Klasa IIC, 2014/2015,

wychowawca: p. A. Kowalska,

język: angielski, niemiecki, rosyjski,

13 dz., 12 chł.

Lp.

Nazwisko

Imię

1

Choczyńska

Patrycja

2

Chojnacka

Julia

3

Chylińska

Magdalena

4

Dziębakowski

Szymon

5

Kaczorowski

Arkadiusz

6

Kaliszewski

Karol

7

Kiliszewska

Natalia

8

Kopaczewska

Weronika

9

Ławicki

Kamil

10

Ławicki

Tomasz

11

Łowicka

Angelika

12

Magiera

Sylwia

13

Marcinkowska

Monika

14

Markowski

Jakub

15

Miler

Izabela

16

Nejman

Jakub

17

Nowicka

Aleksandra

18

Okoński

Jakub

19

Słupecka

Monika

20

Strycel

Julita

21

Tucholski

Sebastian

22

Uzarski

Dominik

23

Wierzbowski

Marcin

24

Wójcikowska

Anita

25

Zażdżyk

Kacper

 

 

Klasa IID, 2014/2015,

wychowawca: p. E. Żebrowska,

język: angielski, niemiecki,

12 dz., 11 chł.

 

Lp.

Nazwisko

Imię

1

Drygulska

Klaudia

2

Elwertowski

Kacper

3

Essa

Michał

4

Grudzińska

Aleksandra

5

Jaworski

Adrian

6

Jaworski

Mateusz

7

Kępczyńska

Julia

8

Krymka

Rafał

9

Kubacka

Magda

10

Maćkiewicz

Magda

11

Malinowska

Aleksandra

12

Murawska

Patrycja

13

Murawski

Kacper

14

Nowicka

Patrycja

15

Nowicki

Dawid

16

Olszewska

Daria

17

Pytelewski

Artur

18

Słupecki

Kacper

19

Trymerska

Dominika

20

Wierkus

Damian

21

Woźniak

Patrycja

22

Zielińska

Aleksandra

23

Zieliński

Krystian

Poprawiony (środa, 27 sierpnia 2014 20:28)

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUM W SKĘPEM W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY I

GIMNAZJUM W SKĘPEM

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

Lp.

przedmiot

autor

tytuł

wydawnictwo

1.

j. polski

Ewa Horwath,

Grażyna Kiełb

„Bliżej słowa”

WSiP

2011r.

2.

j. angielski

Fiona Mauchline

Katherine, Steve Bilsborough

Voices 1

podręcznik

+ nowe ćwiczenie

Macmillan

2011r.

3.

j. niemiecki

Krzysztof Tkaczyk,

Anna Potapowicz

„Aha!” Neu 1a,1b

Poziom podstawowy

(zielona okładka)

WSiP

2009r.

4.

j. rosyjski

Barbara Chlebda,

Irena Danecka

„Wsjo prosto!”1Język rosyjski dla gimnazjum, podręcznik z ćwiczeniem

PWN

2014r.

5.

matematyka

Pr. Zbiorowa pod red.

Małgorzaty Dobrowolskiej

„Matematyka z plusem” wyd. 2009

GWO

2009r.

6.

fizyka

Sławomir Ziemicki,

Krystyna Puchowska,

Romuald Subieta

Bliżej fizyki

Część I

Zbiór zadań

WSiP

2010r.

7.

chemia

Jan Kulawik,

Teresa Kulawik,

Maria Litwin

Chemia Nowej Ery podręcznik do klasy 1

Nowa Era

2010r.

8.

historia

Lech Trzcionkowski,

Leszek Wojciechowski

Klasa I Historia podręcznik dla gimnazjum

Wydawnictwo Szkolne PWN

2013r.

9.

biologia

Małgorzata Jefimow,

Marian Sęktas

Puls życia 1

Podręcznik do biologii dla gimnazjum

Nowa Era

2009r.

10.

plastyka

Jolanta Gumula

W tym cała sztuka – podręcznik

Mac

Edukacja

2009r.

11.

geografia

Jan Świboda,

Grażyna Chmielewska

Geografia dla gimnazjum

podręcznik do klasy I

OPERON

2009r.

12.

informatyka

Edward Krawczyński,

Maria Wilk,

Zbigniew Talaga

Informatyka nie tylko dla uczniów

Wydawnictwo Szkolne PWN

2010r.

13.

muzyka

Teresa Wójcik

„Muzyczny świat” podręcznik

Mac Edukacja

2009r.

14.

religia

Jan Szpet,

Danuta Jackowiak

Spotkania ze słowem

Wyd. Święty Wojciech

2011r.

15

WOS

Elżbieta Dobrzycka,

Krzysztof Makara

Wiedza o społeczeństwie – podręcznik 1

OPERON

2009r.

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY II

GIMNAZJUM W SKĘPEM

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

Lp.

przedmiot

autor

tytuł

wydawnictwo

1.

j. polski

Ewa Horwath,

Grażyna Kiełb

„Bliżej słowa”

WSiP

2010r.

2.

j. angielski

Katherine, Steve Bilsborough,

Fiona Mauchline

Voices 2

podręcznik + nowe ćwiczenie

Macmillan

2011r.

3.

j. niemiecki

Krzysztof Tkaczyk,

Anna Potapowicz

„Aha!” 1b,2a

Poziom podstawowy

(zielona okładka)

WSiP

2009 r.

4.

j. rosyjski

Elizaweta Chamrajewa,

Eliza Iwanowa,

Renata Broniarz

„Bpeмeнa 2”

(kl. II, dla początkujących)

podręcznik + ćwiczenie

WSiP

2009r.

5.

matematyka

Małgorzata Dobrowolska

Matematyka z plusem

2010 r.

GWO

2010r.

6.

fizyka

Sławomir Ziemicki,

Krystyna Puchowska

Romuald Subieta

Bliżej fizyki

Część II

Zbiór zadań

WSiP

2010r.

7.

chemia

Jan Kulawik,

Teresa Kulawik, Maria Litwin

Chemia Nowej Ery dla gimnazjum 2

Nowa Era

2010r.

8.

historia

Jacek Chachaj,

Janusz Drob,

Leszek Wojciechowski

Historia klasa II podręcznik do gimnazjum

Wydawnictwo Szkolne PWN

2014r.

9.

biologia

Małgorzata Jefimow,

Marian Sęktas

Puls życia 2

Podręcznik do biologii dla gimnazjum

Nowa Era

2009r.

10.

WOS

Elżbieta Dobrzycka,

Krzysztof Makara

Wiedza o społeczeństwie – podręcznik 1

w I semestrze,

podręcznik 2

w II semestrze

OPERON

2010r.

11.

geografia

Marcin Chrabelski,

Magdalena Dudaczyk

Geografia dla gimnazjum

podręcznik do klasy II

OPERON

2010r.

12.

informatyka

Edward Krawczyński

Maria Wilk

Zbigniew Talaga

Informatyka nie tylko dla uczniów

Wydawnictwo Szkolne PWN

2010r.

13.

religia

ks. Jan Szpet,

Danuta Jackowiak

Aby nie ustać w drodze

Wyd. Święty Wojciech

2013r.

14.

zajęcia techniczne

Urszula Białka

Zajęcia techniczne Gimnazjum

OPERON

2012r.

 

 

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY III

GIMNAZJUM W SKĘPEM

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

Lp.

przedmiot

autor

tytuł

wydawnictwo

1.

j. polski

Ewa Horwath,

Grażyna Kiełb

„Bliżej słowa”

WSiP

2010r.

2.

j. angielski

Katherine, Steve Bilsborough,

Fiona Mauchline

Voices 3

podręcznik + nowe ćwiczenie

Macmillan

2011r.

3.

j. niemiecki

Krzysztof Tkaczyk,

Anna Potapowicz

„Aha!”2a,2b

Poziom podstawowy

(niebieska okładka)

WSiP

2009 r.

4.

j. rosyjski

Elizaweta Chamrajewa,

Eliza Iwanowa,

Renata Broniarz

„Bpeмeнa 3”

(kl. III, dla początkujących)

podręcznik + ćwiczenie

WSiP

2009r.

5.

matematyka

Małgorzata Dobrowolska

Matematyka z plusem

2011 r.

GWO

2011r.

6.

fizyka

Sławomir Ziemicki,

Krystyna Puchowska,

Romuald Subieta

Bliżej fizyki

Część III

WSiP

2011r.

7.

chemia

Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

Chemia nowej Ery dla gimnazjum 3

Nowa Era

2011 r.

8.

historia

Jacek Chachaj

Wiek XIX i wielka wojna

Podręcznik dla gimnazjum Klasa III

Wydawnictwo Szkolne PWN

2011r.

9.

biologia

Beata Sęgin,

Andrzej Boczarowski,

Marian Sęktas

Puls życia 3

Podręcznik do biologii dla gimnazjum

Nowa Era

2010r.

10.

plastyka

Jolanta Gumula

W tym cała sztuka

Mac Edukacja

2012r.

11.

WOS

Elżbieta Dobrzycka,

Krzysztof Makara

Wiedza o społeczeństwie – podręcznik 2

OPERON

2010r.

12.

geografia

Grażyna Chmielewska,

Waldemar Chmielewski

Geografia dla gimnazjum

podręcznik do klasy III

OPERON

2011r.

13.

religia

red. ks. prof. Jan Szpet,

Danuta Jackowiak

„ Żyć w miłości Boga” podręcznik dla ucznia III klasy gimnazjum z religii.

Wyd. Święty Wojciech

2013r.

14.

muzyka

Teresa Wójcik

„Muzyczny świat”

Mac Edukacja

2009r.

15.

edukacja dla bezpieczeństwa

Jarosław Słoma,

Grzegorz Zając

Żyję i działam bezpiecznie

Nowa Era

2009r.

16.

zajęcia techniczne

Urszula Białka

Zajęcia techniczne Gimnazjum

OPERON

2009r.

 

Poprawiony (poniedziałek, 11 sierpnia 2014 09:17)

 

„NIE BĄDŹ SĘPEM – UCZ SIĘ W SKĘPEM!”

Miasto i Gmina Skępe w okresie od 01.04.2014r. do 30.06.2015r. realizuje projekt

„NIE BĄDŹ SĘPEM – UCZ SIĘ W SKĘPEM!”

współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Na wakacje zapraszamy do pełnego tajemnic świata robotyki, elektroniki oraz ekscytujących eksperymentów z chemii i fizyki. Do pobrania deklaracja uczestnictwa w półkoloniach: https://docs.google.com/forms/d/1PmOK9aWRbjuhrczjkcOtNiUyFzEOOhgtzswzmrpsxss/viewform?c=0&;w=1&usp=mail_form_link

  

Marzyłeś kiedyś, aby zbudować w pełni funkcjonalnego robota, który będzie na każde twoje zawołanie?

 

Zastanawiałeś się kiedyś jak działają układy elektroniczne i chciałeś zbudować własny?

 

Interesuje Cię otaczający świat? Jesteś ciekaw jak wykryć witaminę C w sokach? Chciałbyś skonstruować silnik elektryczny?

 

Interesujesz się ekologią? Chcesz zbudować turbinę wodną czy też urządzenie elektryczne zasilane energią słoneczną?

 

Teraz masz szansę!

 

Półkolonie to tygodniowa przygoda w świecie robotów i ekscytujących eksperymentów naukowych z chemii, fizyki i elektroniki.

 

 Zapisz się już teraz – zostań prawdziwym naukowcem!

 

Możliwości jakie niesie program w roku szkolnym

 Możesz wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych z następujących przedmiotów:

  • matematyka
  • fizyka z astronomią
  • chemia
  • biologia
  • geografia
  • języki obce
  • informatyka

Program zajęć zostanie dostosowany do Twoich potrzeb!

 

Zaplanowane są także cztery DNI ŚCISŁONAUKI - szkolne święto, w ramach którego zostaną przeprowadzone m.in. pokazy chemiczne, doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, interaktywna wystawa zabawek fizycznych i robotów.

 

Ponadto dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przewidziano:

  • Zajęcia z technik pamięciowych i ortografii
  • Zajęcia dziennikarsko-projektowe

 

Oprócz zajęć pozalekcyjnych możesz wybrać ścieżkę edukacyjną zgodną z Twoimi zainteresowaniami:

- Ekologia

W ramach tej ścieżki masz możliwość uczestnictwa w warsztatach OZE i gospodarowania odpadami oraz w półkoloniach z ekologią.

- Przedsiębiorczość

Spotkania  z biznesem – wycieczki do przedsiębiorstw i spotkania z przedsiębiorcami w celu zgłębienia tajników prowadzenia  gospodarczej „od kuchni”.

- Ekspresja kulturalna

Cykl „Z Kulturą za Pan Brat” – wyjazdy do teatru oraz zajęcia taneczne

- Tożsamość/ wychowanie patriotyczne

Wyjazdy na Festyn Archeologiczny do Biskupina oraz do Explozeum w Bydgoszczy, widowiska historyczne - Żywe lekcje Historii.

 

Dodatkowo możesz wziąć udział w warsztatach „W Unii z Unią”, podczas których poznasz pozytywne aspekty uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej i możliwości jakie UE daje młodzieży oraz w warsztatach równości szans prowadzonych przez specjalistę ds. Gender.

 

 Z pewnością każdy z Was znajdzie coś interesującego dla siebie!

 

To jeszcze nie wszystko!

 Każdy uczeń uczestniczący w projekcie zostanie objęty doradztwem zawodowym.

Podczas spotkań z doradcą zawodowym poznasz i zrozumiesz swoje predyspozycje zawodowe. W ramach doradztwa zostaną przygotowane indywidualne scenariusze edukacyjno-zawodowe.

Poprzez udział w doradztwie zwiększysz swoje szanse na przyszłe zatrudnienie!

 

 

Terminy realizacji projektu

 

Zajęcia pozalekcyjne:

X 2014 – VI 2015

 

Półkolonie

VII – VIII 2014

 

Dni ścisłonauki

XI 2014 – I 2015

 

Warsztaty z OZE i przetwarzanie odpadów

XII 2014 – VI 2015

 

Spotkania z biznesem i przedsiębiorcami

XII 2014 – VI 2015

 

Wyjazdy do teatru

XII 2014 – VI 2015

 

Zajęcia taneczne

X 2014 – VI 2015

 

Pokazy historyczne oraz  wycieczki do Biskupina i Bydgoszczy

X 2014 – VI 2015

 

Zajęcia z technik pamięciowych i ortografii

XII 2014 – VI 2015

 

Warsztaty dziennikarsko-projektowe

XII 2014 – VI 2015

 

Warsztaty „W Unii z Unią”

XII 2014 – VI 2015

 

Warsztaty równości szans

XII 2014 – VI 2015

 

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

X 2014 – VI 2015

 

Zalogowany



Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Sponsorzy